Literatura w Muzeum - spotkanie z autorami przewodnika Archeologiczne zabytki Pomorza i Kujaw

2022-03-09 18:00
2022-03-09 20:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

MOB zaprasza na spotkanie z autorami przewodnika „Archeologiczne zabytki Pomorza i Kujaw” – Piotrem Kalką i Jarosławem Ellwartem, z cyklu „Literatura w Muzeum”.
Przewodnik zawiera najważniejsze informacje, historię badań, ciekawostki i najlepsze sposoby dotarcia do ponad 50 wybranych obiektów, a autorzy Piotr Kalka – archeolog oraz Jarosław Ellwart – regionalista i znawca Pomorza – gwarantują wysoki poziom merytoryczny, praktyczny, a także wizualny przewodnika. „Książka ma na celu przedstawienie najciekawszych stanowisk i obiektów archeologicznych, a także skansenów i muzeów z działami archeologicznymi, znajdujących się na terenie województwa kujawsko­‑pomorskiego. Ze względu na bogactwo tego typu obiektów na opisywanym obszarze, wybór był naprawdę trudny i z założenia oczywiście subiektywny. Staraliśmy się pokazać te miejsca i zabytki archeologiczne, które są w miarę łatwe do spenetrowania i przede wszystkim posiadają widoczną i atrakcyjną formę terenową (...)”.
Wstęp do muzeum – bilet specjalny 1 zł

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl