Kierunek zwiedzania - spektakl

2022-03-04 21:00
Bydgoszcz, I LO w Bydgoszczy
Spektakl

Spektakl „Kierunek zwiedzania" inspirowany książką Marcina Wichy o tym samym tytule to próba spaceru po wyimaginowanej wystawie prac Malewicza, do którego zaproszeni zostaną widzowie.
Racjonalność nas zjada. W poszukiwaniu dowodów nawet na swoje własne istnienie, błądzimy, zapominając po chwili jaki był cel wędrówki. Doświadczenie prawdziwej obecności drugiego człowieka staje się coraz bardziej odległe. Wstyd się przyznać, że tęsknimy do takich oczywistości. Doświadczenie duchowe już w ogóle wymyka się jakiejkolwiek narracji. Każda próba jego opisu jest skazana na porażkę i śmieszność. Brakuje spójności w myśleniu, brakuje wiarygodnych przewodników, zawaliły się budowane przez wieki mosty i drogi. Może już jesteśmy po Apokalipsie, ale nie chcemy się do tego przyznać. Czy "Czarny kwadrat" może jeszcze cokolwiek zmienić?

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl