Śledzik w muzeum - finisaż wystawy Przepis na Bydgoszcz. Kulinarne tradycje miasta i regionu

2022-02-27 12:00
2022-02-27 14:00
Spichrze nad Brdą (MOB)
Spichrze nad Brdą (MOB)

W ostatnią niedzielę karnawału zapraszamy na pożegnanie z ekspozycją prezentującą historię kulinarną naszego miasta.
Program:
12.00 – 12.45 – Przepis na Bydgoszcz. Lokalne dziedzictwo kulinarne – prelekcja połączona z oprowadzaniem kuratorskim (wstęp do muzeum – 5 zł/os.)
13.00 – 13.45 – Aromatyczna Bydgoszcz. Warsztaty tworzenia mieszanek przyprawowych według dawnych przepisów kulinarnych (wstęp do muzeum – 10 zł/os.), zgłoszenia: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl; tel. 885 905 284
14.00 – Bydgoski Szlak Kulinarny. We współpracy z Biurem Turystyki Visite zapraszamy do wędrówki śladem bydgoskich przysmaków. Rozpoczynamy do wystawy „Przepis na Bydgoszcz…”, a potem udamy się do kolejnych punktów gastronomicznych. W trakcie spaceru poznamy historie i anegdoty związane z kulinarną historią naszego miasta. Zapisy i opłaty na stronie www.visite.pl.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl