logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Papierowe kreacje origami - lekcja muzealna przygotowywania origami

2022-02-05 12:00
2022-02-05 13:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Pozostałe
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Zapraszamy na zajęcia z cyklu: „Daleki Wschód bliżej nas”- „Papierowe kreacje origami"- lekcja muzealna przygotowywania origami dla osób powyżej 10 lat (bez górnej granicy wieku).
Papierowy żuraw w locie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wzorów sztuki składania papieru. Origami, początkowo związane ze sferą boską, dziś zapewnia również rozrywkę. Na spotkaniu poznamy i wykonamy kilka wzorów do wykorzystania w zabawie oraz w codziennym użytku.
Składanie papieru sprzyja współpracy między zmysłami, kształtuje koordynację wzrokowo – ruchową. Stosując technikę origami, możemy rozwijać całą sferę sprawności manualnej (usprawnianie dłoni, motoryki małej). Do składania papieru nie potrzebujemy specjalnych narzędzi, wystarczą tylko ręce, które z czasem stają się coraz bardziej wrażliwe i sprawne.
Origami może być wykorzystywana także w pracy z osobami o zaburzeniach osobowościowych i psychicznych, mających trudności z koncentracją, z przyswajaniem wiedzy. Dowiedziono, że origami doskonale sprawdza się w terapii zaburzeń różnego charakteru i stopnia. Proponowana jest, jako metoda wspierająca rozwój. Funkcję terapeutyczną spełnia, pobudzając układ nerwowy, integrując w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych. Uczestnicy zajęć odbierają wrażenia za pomocą kilku zmysłów (dotyk, wzrok, słuch) równocześnie.
Zajęcia poprowadzi Wojciech J. Nowak, japonista, tłumacz, bibliofil z kulinarnym zacięciem. Asystent na specjalności japonistyka na UMK. Stypendysta japońskiego ministerstwa edukacji (MEXT) i Fundacji Japońskiej. Prowadzi badania nad japońską literaturą przednowożytną, realizuje się jako praktyk na polach dydaktyki i tłumaczeń.
Wstęp do muzeum: 8 zł (od osoby) - max. 10 osób
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zakupu biletów.
Bilety można zakupić:
- w kasie Muzeum Okręgowego, ul. Gdańska 4 (z wyjątkiem poniedziałków)
- przelewem na konto nr 45 1240 1183 1111 0011 0159 1497
W tytule przelewu należy wpisać: „Wstęp do MOB – ORIGAMI – imiona i nazwiska uczestników – adres e-mail – numery telefonu”, oraz przesłać potwierdzenie przelewu na adres: nauka@muzeum.bydgoszcz.pl

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl