logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

VII PORUSZENIA, spotkanie sztuki i psychoanalizy wokół wystawy Joanny Babuli URYWKI

2022-02-05 14:00
2022-02-05 15:00
Bydgoskie Centrum Sztuki
Pozostałe
Bydgoskie Centrum Sztuki

Zapraszamy na 7.edycję Poruszeń - spotkanie sztuki i psychoanalizy wokół wystawy Joanny Babuli „URYWKI”.
wstęp bezpłatny, zapisy: bcs@horno.pl
Tym razem inspiracją do rozmowy będzie wystawa Joanny Babuli „Urywki”, której prace zaciekawiają formą, materiałem i obrazem oraz wywołują pogłębioną refleksję.
Słowo od prowadzących:
Chciałybyśmy porozmawiać o tym jakie znaczenie dla psychiki ma myślenie i sztuka, kiedy znajdujemy się w trudnej i przytłaczającej rzeczywistości, nie tylko w czasie pandemii, o utraconych pewnikach jakie sobie zbudowaliśmy. Myślimy, że „Urywki” w intrygujący sposób wprowadzają nas w złożoność odbioru świata i nas samych oraz sprawiają, że rzeczywistość chociaż bardzo trudna staje się bardziej znośna.
Myślimy o „Spotkaniach…” jak o możliwości pobycia razem we wspólnej przestrzeni między dziełem a nieświadomością każdego z nas. Spotkanie odbiorcy ze sztuką jest zawsze spotkaniem nieświadomości dzieła artystycznego z naszą nieświadomością. W takiej przestrzeni może wyłonić się znaczenie, którego wcześniej nie było- PORUSZENIE
Chcemy z Państwem porozmawiać o sztuce jako okazji do lepszego zrozumienia siebie i otaczającego świata.
Prowadzące
Elżbieta Marchlewicz jest psychoterapeutką psychoanalityczną, członkinią zwyczajną Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Wcześniej szkoliła się i pracowała w nurcie psychoterapii integratywnej. Interesuje się wczesną relacją matki z dzieckiem i wpływem przekazu transgenejacyjnego oraz jego przejawami w pracy psychoterapeutycznej. Pracuje z osobami dorosłymi i parami.
Maria Szuster jest psychoterapeutką psychoanalityczną i superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kandydatką Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i parami. Interesuje się możliwościami badania nieświadomości oraz zjawiskami z pogranicza psychoanalizy i codziennego funkcjonowania.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl