logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Bydgoska Środa Literacka - spotkanie z Lucyną Siemińską

2022-02-02 18:00
2022-02-02 19:00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
Pozostałe
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Informacje od Organizatora:
W lutowej odsłonie Bydgoskich Śród Literackich gościć będziemy Lucynę Siemińską – ur. w Bydgoszczy. Pani Lucyna jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich i Gdańskiego Klubu Poetów. Laureatka kilku konkursów poetyckich. Publikowała w czasopismach „Akant”, „Znaj”, „sZAFa”, „Bezkres”, „Artis” oraz w licznych almanachach i antologiach. W Internecie prowadzi blog poświęcony twórczości własnej. Autorka książek poetyckich i zbioru opowiadań. Pisze również recenzje.
Do tej pory wydała tomiki wierszy: Bliżej…(2006), Latawcom nie potrzeba skrzydeł (2007), Pryzmaty myśli (2008), Niebo nad słonecznikami (2009), Ucieczka w sen (2011), Wspomnienie o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce – wierszem (2015), Dogonić chwilę (2015), Ulice miasta (2017) oraz zbiór opowiadań: Weekend z Rudą i inne opowiadania (2014).
Swoje prace zaprezentuje również Małgorzata Steinmetz-Gackowska – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku wychowanie plastyczne oraz studium podyplomowego – arteterapia. Od 20 lat związana z Ośrodkiem im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Jako nauczyciel plastyki stara się być przewodnikiem dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku po często im nieznanym, a przecież tak pięknym świecie kolorów, rozmaitych kształtów i faktur. Od 15 lat prowadzi również własną pracownię ceramiczną „ Glinarium”, gdzie próbuje zarazić swoją pasją do gliny zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl