Promocja zbioru opowiadań Grzegorza Kalinowskiego “nieme skrzypce”

2022-02-03 18:00
2022-02-03 20:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Grzegorz Kalinowski – autor opowiadań, recenzji, esejów, rozmów z pisarzami. Publikował w ogólnopolskich pismach literackich, w latach 1997–2012 redaktor „Kwartalnika Artystycznego. Kujawy i Pomorze”. Opracował i przygotował do druku Dziennik Kazimierza Hoffmana, współredaktor wyboru wierszy poety; juror Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Hoffmana „Kos”. Zasłużony Działacz Kultury. Oba jego zbiory opowiadań, „tylko biel” (2010) oraz „ciemne wody” (2018) zostały uhonorowane Bydgoską Nagrodą Literacką Strzała Łuczniczki, a zbiór “nieme skrzypce” jest ich dopełnieniem.
Tom opowiadań nieme skrzypce Grzegorza Kalinowskiego zawiera  sześć utworów. Autor, posługując się narracją pierwszoosobową hybrydycznego narratora-bohatera (puer-senex), kreuje mitologię małomiasteczkowego dzieciństwa. Zdarzenia rozgrywają się na pograniczu jawy i snu. Synteza różnych konwencji tworzy niepowtarzalny styl narracji, który uwiarygodnia realistyczny detal opisu. Świat przedstawiony zamknięty w autonomicznej wizji przenika metafizyka śmierci.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl