Agata Kosmalska - Kuba. W pogoni za wolnością

2022-02-17 18:30
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Kuba – rajska wyspa nazwana Królową Karaibów lub Perłą Morza Karaibskiego jest swoistym skansenem z idyllicznymi plażami i zagubionymi w czasie mieszkańcami o ogromnym temperamencie, tańczącymi w rytm ekspresyjnej muzyki.  Podróż przez ten odmienny, osobliwy świat niezmieniony przez współczesność z elementami unikalnego synkretyzmu religijnego i przestrzeganych rytuałach jest jak samsara. Sprawia bowiem, że wędrujemy w czasie. Przyjaźń Kubańczyków i życie wśród nich, w ich świecie, nierozerwalnym z historią wielkiej rewolucji, pasją życia i witaminą D, wydają się być zamknięte w kapsule czasu.  Książka jest opisem niezwykłych przygód i odniesieniem do historii. Kuba to magiczne miejsce o intrygującej kulturze i romantycznych ludziach. Ostoja przeszłości oblewana turkusowymi falami morza z kojącą pragnienie piñia coladą i wszechobecnym zapachem cygar. To miejsce, gdzie ładujemy baterie bezpośrednio na słońcu, gdzie można robić nic, a tak dużo się dzieje. Kuba napawa tajemnicą i nostalgią. Dla starszych jest wspomnieniem dzieciństwa, a dla młodszych scenerią poznania przeszłości rodziców i dziadków. Kubańczycy – osobliwe, bajkowe i wspaniałe postacie, pasjonaci prostoty życia, które wydaje się być niespotykane nigdzie indziej. Doskonałe świeże jedzenie, idealny spokój, fascynujące opowieści stanowią absolutną enklawę swoistej odmienności poza turystycznymi kombinatami.
Na spotkaniu można zakupić książkę „Kuba. W pogoni za wolnością” Wyd Stapis 2022.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl