Nadziei czas - koncert noworoczny

2022-01-06 16:00
Miejskie Centrum Kultury
Miejskie Centrum Kultury

Do bożonarodzeniowej krainy przenikniętej tradycją i folklorem przeniesiemy się w tym roku w sposób szczególny, na południe Polski, a zatem regionów góralskich. Zaprezentują się wszystkie grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie”, które wypełnią ten świąteczny czas swoim śpiewem, tańcem i radością. Wśród gwaru kilkudziesięciu artystów występujących na scenie Miejskiego Centrum Kultury, wspólnie wyśpiewamy radosne Gloria, tak aby „znów wstąpiła w nas nadzieja”. Tegoroczna muzyczna narracja zespołu to utwory pochodzące zarówno z ostatniej płyty Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie”, Kolędy światła, jak i kompozycje nowe, przygotowane specjalnie na tę okazję.
Koncert wykonają artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 pod kierownictwem Izabeli Grochowskiej oraz kapela w składzie: Michał Stropa (akordeon), Maciej Drapiński (akordeon), Paulina Krakowian (skrzypce, suka biłgorajska), Michał Kwaśniak (skrzypce), Krzysztof Biernacki (klarnet), Jacek Kwaśniak (perkusjonalia). Przygotowanie wokalne: Katarzyna Nowicka-Rynkiewicz, przygotowanie taneczne: Izabela Grochowska, Katarzyna Nowicka-Rynkiewicz, Beata Rewolińska.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MCK.

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl