IV Festiwal Muzyka w Willi Blumwego

Centrum Kulturalne - Kino Pomorzanin
Centrum Kulturalne - Kino Pomorzanin

Informacje od Organizatora:
Pięć koncertów a ich program zapowiada się wybornie. Zaczynamy w sierpniu, a wśród naszych Artystów m.in: Krzysztof Meisinger, Paweł Zalejski, Zarębski Piano Duo, Zbigniew Zamachowski i Herbert Piano Trio.
Oprócz tradycyjnych spotkań w Studiu koncertowym im. Jeremiego Przybory Polskiego Radia PiK zaprosimy Państwa na koncerty do Kina Pomorzanin.
PROGRAM FESTIWALU:
czwartek, 19 sierpnia 2021 r.
RECITAL GITAROWY
Krzysztof Meisinger, gitara
W programie: Tarrega, Rodrigo, Albeniz, Domeniconi
Bydgoszcz, ul. Gdańska 10
czwartek, 23 września 2021 r.
KONCERT LAUREATÓW KONKURSÓW
Paweł Drozdowski, altówka, Justyna Kopeć, sopran, Rozalia Kierc, fortepian W programie: Bach, Brahms, Karłowicz, Strauss
Studio koncertowe im. Jeremiego Przybory Polskiego Radia PiK
Bydgoszcz, ul. Gdańska 48-50
czwartek, 21 października 2021 r.
JEDEN FORTEPIAN, DWÓCH PIANISTÓW, CZTERY RĘCE
Zarębski Piano Duo: Grzegorz Mania/Piotr Różański,
W programie: Dvorzak, Brahms, Moszkowski, Żeleński, Friedman Studio koncertowe im. Jeremiego Przybory Polskiego Radia PiK Bydgoszcz, ul. Gdańska 48-50
czwartek, 11 listopada 2021 r.
RECITAL KAMERALNY
Paweł Zalejski, skrzypce, Bartłomiej Wezner, fortepian W programie: Beethoven, Brahms, Pärt, Zalejski
Bydgoszcz, ul. Gdańska 10
czwartek, 09 grudnia 2021 r.
EMOCJE: SŁOWO I DŹWIĘK
Zbigniew Zamachowski, recytacja
Herbert Piano Trio:
Bartłomiej Wezner, fortepian, Joanna Kreft, skrzypce, Dominik Płociński, wiolonczela
Jan Wezner, perkusja
W programie: Dobrzyński/Herbert - Beethoven/Szekspir - Janiak/Lem*
Bydgoszcz, ul. Gdańska 10
* Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”
Bilety w cenie 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy) oraz karnet na trzy koncerty 75 zł (normalny), 50 zł (ulgowy) dostępne na stronie www.kinopomorzanin.pl oraz godzinę przed koncertem w kasie Kina Pomorzanin.
Bezpłatne wejściówki na koncerty odbywające się w Studiu koncertowym po wcześniejszym mailowym lub telefonicznym potwierdzeniu udziału – tel. 52 3274-172 | 52 3274-135 | pik@radiopik.pl
ORGANIZATOR - Fundacja im. Piotra Orawskiego
IV Festiwal Muzyka w Willi Blumwego dofinansowany jest ze środków Miasta Bydgoszczy. Mecenas festiwalu: Yamaha
Partnerzy wydarzenia:
Polskie Radio PiK Kino Pomorzanin
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Patronat medialny:
TVP Kultura
Telewizja Polska S.A. w Warszawie Oddział w Bydgoszcz Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC
Presto
Wszystkie koncerty będą rejestrowane i retransmitowane w Polskim Radiu PiK w piątki po koncertach w audycji „Salon klasyczny” o godz. 21:06.
Koncerty będą transmitowane na kanale YouTube Fundacji im. Piotra Orawskiego.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl