konferencja naukowa - Bydgostiana. Miasto i ludzie

Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Konferencja
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wyszło z inicjatywą zorganizowania cyklu konferencji naukowych pn. Bydgostiana. Sesja będzie odbywać się co roku. Każda kolejna odsłona zostanie poświęcona innemu zagadnieniu z zakresu historii i kultury Bydgoszczy. Wydarzenie planowane na 4-5 listopada br. będzie opatrzone podtytułem Miasto i ludzie.
Problematyka prezentowana na konferencji będzie miała charakter interdyscyplinarny, dlatego do udziału w obradach zapraszamy zarówno historyków, jak i historyków sztuki i architektury, wychowania, archeologów, socjologów, kulturoznawców, literaturoznawców itd. Z uwagi na szeroki zakres tematyczny konferencji zachęcamy do udziału także pedagogów, pracowników instytucji kultury oraz wszystkich miłośników Bydgoszczy.
Planowane na listopad wydarzenie odbędzie się stacjonarnie z zachowaniem obowiązującego w tym czasie reżimu sanitarnego. Jeżeli nie będzie to możliwe, konferencję zorganizujemy w formie zdalnej na platformie Zoom.
Przykładowe poruszane tematy:
- historia i kultura Bydgoszczy,
- dziedzictwo kulturowe miasta,
- (nie)znani bydgoszczanie,
- życie codzienne mieszkańców wczoraj i dziś,
- gwara bydgoska,
- edukacja lokalna i regionalna,
- współczesne problemy miasta i wyzwania przyszłości

Zgłoszenia udziału w konferencji można przesyłać do 8 października br.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.muzeum.bydgoszcz.pl
Rada Programowa: prof. zw. dr hab. Albert Kotowski, UKW dr hab. Monika Nawrot-Borowska, prof. uczelni (UKW) dr Łukasz Kosiński, MOEN dr Joanna Matyasik, WiMBP dr Wacław Kuczma, MOB
Partnerzy: Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy TeH2O
Miejsce spotkania: Budynek Główny Muzeum, Gdańska 4 (lub on-line)
Bierne uczestnictwo w ramach wstępu do Muzeum. Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 100-lecia Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl