logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

DYNIA. Sensoryczne spotkanie z książkami i najmłodszymi

2021-10-30 11:00
2021-10-30 12:00
Bydgoszcz, Poznańska 12
Dla dzieci

Sensoryczne spotkania z najmłodszymi (i nieco starszymi) dziećmi i najlepszymi książkami dla dzieci. Każde z nich to PRZYGODA ze sztuką i wsparcie rozwoju dziecka. Tym razem książki o dyniach i DYNIE. Spotkania adresowane są do Rodziców (jak najbardziej dorosłych) i dzieci w wieku od 1,5 roku do 6 lat (tworzą się piękne interakcje między dziećmi w różnym wieku). Formuła obejmuje warsztaty, na których Wasze dzieci nie tylko rozkochają się w książkach. Zetkną się też z innymi dziedzinami sztuki, np. muzyką, plastyką, tańcem, a nawet kulinariami. Wszystko to w formie wspierającej ogólny rozwój dziecka i procesy integracji sensorycznej. W oparciu o temat książek z danego spotkania dzieci poznają świat, przez wzrok, słuch, dotyk, smak, węch...

Dla tych, którzy nie znają tej autorskiej formuły, informacja, że zajęcia, według własnego pomysłu, prowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, przede wszystkim filolożka polska, kolejno pedagożka i absolwentka studiów z zakresu terapii i diagnozy SI. Dwukrotnie (w latach 2019 i 2020) nominowana do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, International Board on Books for Young People, w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa.

Prowadząca jest zaszczepiona przeciw Covid 19, jednak na zajęciach stosowane będą obowiązujące przepisy sanitarne. M.in. z tym wiąże się konieczność stałych grup i wejściówek.

Zapisujcie się zatem, bo zajęcia odbędą się tylko, jeśli zbierzemy odpowiednią grupę i CZEKAJCIE NA INFORMACJĘ ZWROTNĄ. PISZCIE: tuczytam@op.pl, w temacie wiadomości wpisujcie "czytam, soboty"

Warto też w zgłoszeniu zawrzeć wiek dziecka (dzieci) i swój numer telefonu. MIEJCIE, CHOĆBY DLA DZIECI, UBRANIA NA ZMIANĘ.

Wykorzystana ilustracja pochodzi z książki "Biegnij dynio, biegnij"; tekst: Eva Mejuto / ilustracje: André Letria, przekład: Beata Haniec, Wydawnictwo TAKO

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl