logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Spotkanie śpiewacze z Akademią Głosów Tradycji

2021-03-21 14:00
2021-03-21 15:00
Miejskie Centrum Kultury
Koncert
Miejskie Centrum Kultury

Śpiewaczki Akademii Głosów Tradycji zapraszają na spotkanie śpiewacze. W ciągu niespełna 2 godzin zapoznają słuchaczy z pieśniami z różnych regionów Polski, m.in. z Suwalszczyzny, Lubelszczyzny, Kaszub, Mazowsza i Kielecczyzny. Będą to pieśni śpiewane niegdyś podczas różnych okoliczności, o trudach codzienności, radości świętowania, o miłości i śmierci.
Głównym celem spotkania jest prezentacja pieśni, oraz nauka wybranych pieśni. Śpiewaczki opowiedzą uczestnikom o wybranych pieśniach, okolicznościach śpiewania poszczególnych utworów oraz dokonają ich interpretacji.
W repertuarze znajdą się: pieśń chrzcinna, liryczna, miłosna, żartobliwa, oczepinowa, wielkopostna i sobótkowa. Większość pieśni śpiewana jest jednogłosowo, ale kilka z nich z podziałem na dwa głosy.
Zapraszamy wszystkie osoby, które znają i śpiewają pieśni „z polskich wsi”, ale i te, które jeszcze nigdy się nie spotkały z pieśniami tradycyjnymi, które lubią śpiewać i poznawać nowe pieśni. Dla uczestników zostanie przygotowany śpiewniczek z tekstami proponowanych pieśni, tak, by chętne osoby miały sposobność śpiewania z Akademią Głosów Tradycji. Śpiewniczek będzie dostępny na fanpage’u Ethniesów, tuż przed spotkaniem.

______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl