Wojciech Weiss (1875-1950) - uczeń Leona Wyczółkowskiego. Życie i twórczość

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Informacje od Organizatora:
Mamy przyjemność poinformować o spotkaniu: „Wojciech Weiss (1875-1950) – uczeń Leona Wyczółkowskiego. Życie i twórczość”, przypadającym na 70. rocznicę śmierci Artysty - 7 grudnia 2020r.
Program obchodów:
10.00 - Debata oksfordzka, dla uczniów szkół średnich natemat „Czy krakus Wojciech Weiss,może zainspirować bydgoszczan?” zorganizowana przez Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli (on-line, dla zalogowanych użytkowników z użyciem MS Teams”)
12.00 - Podsumowanie konkursu malarskiego dla uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy „Wariacje na temat życia i twórczości Wojciecha Weissa”. Wystawa i wręczenie nagród
13.00 - Promocja projektu „Wojciech Weiss (1875-1950) – uczeń Leona Wyczółkowskiego. Życie i twórczość”:
- „Dziedzictwo akademickie Wojciecha Weissa (1875-1950)”- wykład prof. dr hab. Dariusza Markowskiego (UMK w Toruniu)
- „Życie i twórczość Wojciecha Weissa (1875-1950) - potencjał edukacyjny” – wykład z prezentacją dr Aldony Chlewickiej-Mączyńskiej (UKW w Bydgoszczy).
Transmisja ze spotkania i wykłady dostępne będą on-line na platformie YouTube, na kanale Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Projekt zrealizowano przy dofinansowaniu Miasta Bydgoszczy.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl