logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

ODWOŁANE: wiersze z wolnego wybiegu #2: rzeczywistość nieustalona

2020-11-07 17:00
2020-11-07 19:00
Skrzynka na bajki
Pozostałe
Skrzynka na bajki

Informacje od Organizatora:
a znacie to: macie jakieś tam swoje sprawy i jesteście już grubo spóźnieni. szybko zakładacie butki, stajecie na palcach, żeby zdjąć z wieszaka płaszcz, zbieracie z chrzęstem klucze z szafki i wybiegacie z mieszkania. echo zatrzaśniętych drzwi siedzi wam na plecach. wasze mieszkanie cieszy się, że w końcu zostało samo: otwiera szeroko okna, przypala marlboro i puszcza jakieś rapy. wtedy wbiegacie wy. zapomnieliście maseczki.
aktualnie jesteśmy uczestnikami rzeczywistości, która z wielu względów jest nam nowa. i nie mam tu na myśli tylko pandemii, ale w dużej mierze to właśnie ona jest fundamentem tej piramidy. wychodzenie z domu urosło do rangi wielkiego wydarzenia, okraszonego głównie lękami. i można pozostać przy obserwowaniu jedynie negatywów tej sytuacji. ale z drugiej strony pojawia się szansa na odbieranie wszystkiego co zewnętrzne zupełnie inaczej - odkrywanie na nowo. kto by pomyślał, że wyjście z domu do żabki może sprowokować wzmożoną zdolność do zachwytu drobnostkami.
i o tym niech będzie drugie spotkanie wierszy z wolnego wybiegu. weźcie ze sobą przynajmniej po jednym wierszu cenionego przez was autora, który: zmienił wasz punkt widzenia na tzw. "szarą codzienność" / ujawnił przed wami alternatywną wersję rzeczywistości / opisał krzesło, które znalazł na śmieciach w taki sposób, że zaczęliście przepraszać za dotychczasowy brak uwagi krzesło własne, na którym siedzicie codziennie w swoim pokoju. wyłóżmy to wszystko na stół i zobaczmy co się stanie.
tym razem oddychamy wolnym powietrzem w księgarni Skrzynka na Bajki. ilość miejsc ograniczona!

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl