AFRYKAMERA: Umrzesz mając 20 lat, reż. Amjad Abu Alala

2020-02-08 22:00
Kino Orzeł
Kino Orzeł

Nagrody i festiwale: FF El Gouna – najlepszy film, FF Venice – nagroda za debiut, FF Toronto, MFF Busan, FF Hamburg, MFF Thessaloniki, FF Mumbai
Prowincja Al Jazira w Sudanie. Podczas błogosławieństwa swego nowo narodzonego syna Sakina słyszy złą wróżbę – Muzamil umrze w wieku 20 lat. Od tej pory życie chłopca naznaczone jest tą przepowiednią. Chłopiec nie marzy, nie planuje, nie potrafi cieszyć się życiem, a jedynie czeka na spełnienie wyroku. Upływ czasu odmierzają kolejne kreski rysowane przez matkę na ścianach domu. Jedyne chwile radości przynoszą mu przyjaciółka Naima i Suleiman, który zwiedził pół świata i dzięki któremu Muzamil ogląda swój pierwszy film. Czy chłopcu uda się wyrwać z kręgu śmierci? I co stanie się w dniu jego dwudziestych urodzin?
Amjad Abu Alala – sudański reżyser i producent, urodzony i mieszkający w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Studiował media na uniwersytecie w Abu Zabi i pracował jako reżyser filmowy dla wielu arabskich i zachodnich kanałów. Autor filmów krótkometrażowych (m.in: Tina, Coffee and Oranges, Birds Feathers), laureat nagrody za najlepszy scenariusz do spektaklu teatralnego Apple Pies (2013). Obecnie pracuje jako szef programowy Sudańskiego Niezależnego Festiwalu Filmowego w Chartumie. Umrzesz mając 20 lat to pierwszy film pełnometrażowy reżysera.
BILET NA POJEDYNCZY SEANS: 10 ZŁ
KARNET NA 6 FILMÓW: 40 ZŁ

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl