logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Bydgoska Masa Krytyczna

2020-01-31 18:00
2020-01-31 20:00
Stary Rynek
Sport
Stary Rynek

Informacje od Organizatora:
31 stycznia Bydgoska Masa Krytyczna będzie obchodzić swoje urodziny, to już 16 lat odkąd bydgoscy rowerzyści spotykają się w każdy ostatni piątek miesiąca, by wspólnie przejechać ulicami miasta. O tym, co wydarzyło się i co udało się zrealizować od 2004 roku opowiemy podczas najbliższego przejazdu. 
Masa Krytyczna została zapoczątkowana w naszym mieście, aby walczyć o lepszą infrastrukturę rowerową, promować rower jako środek transportu, oraz zamanifestować naszą obecność w ruchu ulicznym. Fundamentalne działania, które podejmowała BMK przyczyniły się w znaczącym stopniu do rozwoju ruchu rowerowego w Bydgoszczy. Przez te 16 lat zmieniło się bardzo wiele, począwszy od lokalizacji startu przejazdu, po ludzi, którzy organizują, a także zabezpieczają ruch podczas rajdu. Dekadę temu ruch ten został sformalizowany poprzez założenie stowarzyszenia, które w tym roku również obchodzi okrągłe urodziny. Najważniejsze jednak, że Bydgoska Masa Krytyczna zachowała swój charakter społeczny, to wciąż przede wszystkim okazja do spotkania z ludźmi, którzy dzielą tę samą pasję – jazdę na rowerze. Na naszych przejazdach zapoczątkowane zostały znajomości, przyjaźnie.
Wszystkich serdecznie zapraszamy na nasze szesnaste urodziny. 31 stycznia, godz. 18:00, Stary Rynek. Urodziny to doskonała okazja do świętowania, ale także do wspomnień. Zdajemy sobie sprawę, że nieodłącznym elementem urodzin jest słodki poczęstunek, a zatem każdego uczestnika zapraszamy na tort urodzinowy!
Przypominamy o obowiązkowym oświetleniu.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl