logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Z cyklu Portrety: Ignacy Bulla. Prowadzenie: Urszula Guźlecka

2020-01-30 18:00
2020-01-30 20:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Pozostałe
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

PORTRETY – to cykl spotkań odbywających się w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury, poświęconych ludziom kultury, nauki, sportu i życia społecznego, którzy wywarli wpływ na rozwój i wizerunek naszego regionu. Wydarzenie realizowane jest wspólnie z dziennikarką Urszulą Guźlecką, autorką filmów, programów radiowych i telewizyjnych. Podczas spotkania porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi i zaprezentujemy 30 min. film o bohaterze wieczoru autorstwa Urszuli Guźleckiej, wyprodukowany przez TVP3 Bydgoszcz.
Ignacy Bulla – absolwent Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszcz oraz Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom obronił w 1967 roku w pracowni prof. Jacka Pugeta i Magdaleny Więcek. Malarz, grafik, rzeźbiarz i satyryk, ministerialny rzeczoznawca w dziedzinie malarstwa współczesnego, a także współzałożyciel (wraz z Michałem Kubiakiem i Januszem Bałdygą) Grupy Bydgoskiej – Galerii 1+X.
Autor wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnik 45 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu oraz w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Uhonorowany medalem im. Jerzego Sulimy Kamińskiego w dziedzinie sztuk plastycznych i „Szelągiem Bydgoskim” – medalem przyznany za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury i sztuki.
Ignacy Bulla jest uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich portrecistów – portrety jego autorstwa można podziwiać między innymi w holu głównym Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Wstęp wolny.

______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl