Wesołe Gospodynie - koncert kolęd i pastorałek

2019-12-06 20:00
Światłownia
Światłownia

Zespół ludowy założony w 2004r. z inicjatywy Gminnej Rady Kobiet w Koronowie, działający pod skrzydłami koronowskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. W skład zespołu wchodzą panie z terenu gminy. Są to członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z sołectw: Mąkowarsko, Nowy Dwór, Tryszczyn, a także niezrzeszone w KGW „gospodynie” z Koronowa. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Janusz Jakubowski, znany w regionie i ceniony działacz kultury. Jednym z atutów zespołu są pięknie haftowane stroje ludowe, wykonane wg wzoru kaszubsko – borowiackiego. Kolorystyka ich nawiązuje do lasów, pól, ziemi i bursztynu. Należy tu podkreślić, że stroje te panie wykonały własnoręcznie. Repertuar „Wesołych Gospodyń” to przede wszystkim pieśni ludowe, okolicznościowe, patriotyczne. Ponieważ Janusz Jakubowski jest także długoletnim organistą w parafii św. Barbary w Wudzynie zespół ma w repertuarze również pieśni religijne i przepiękne kolędy oraz pastorałki, często już te zapomniane przez młodsze pokolenia. Na koncert pięknych kolęd w wykonani zespołu „WESOŁE GOSPODYNIE” z Koronowa, wśród których na pewno nie zabraknie wzruszającej „Kolędy dla nieobecnych”, zapraszamy do ŚWIATŁOWNI” w piątek, 6 grudnia 2019 roku.
Koncert poprowadzi znana bydgoska dziennikarka Krystyna Lewicka-Ritter.
Wstęp – cegiełka na Światłownię – 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci – 8 zł.

Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl