logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Artyści w Bohemie. Spotkanie z Marią Sadowską

2019-12-15 17:00
2019-12-15 19:00
Hotel Bohema
Pozostałe
Hotel Bohema

Maria Sadowska to artystka wielowymiarowa – piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, scenarzystka i reżyserka filmowa, doskonała trenerka wokalnych talentów w popularnym programie „The Voice of Poland” i jak się okazało na antenie TVN-u niezły „Agent”.
15 grudnia będzie gościem świątecznego spotkania Artyści w Bohemie.
Pierwszą płytę Maria Sadowska  nagrała mając 14 lat. Dziś może poszczycić się albumami wydanymi nie tylko w Polsce, ale też w  Japonii i USA, a także współpracą z producentami Madonny. Przez lata tworzyła z wieloma uznanymi artystami, m.in. z Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem, Urszulą Dudziak czy Michelem Legrandem.
Jednak Maria to nie tylko wokalistka. Jest równie utalentowaną reżyserką.
Kinowym hitem okazał się jej film „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” – wyprodukowany wraz z autorami sukcesu „Bogów”.
Była to druga pełnometrażowa produkcja Marii Sadowskiej, która po świetnie przyjętym i nagradzanym na światowych festiwalach „Dniu kobiet” pokazała jak we współczesnym polskim kinie ciekawie portretować kobiety.
Opowieść o  legendarnej „pani od seksu” jak czytamy w jednej z recenzji to „Film, który jeszcze niedawno mógłby być odebrany jako wciągający, zrealizowany z dbałością o realia, historyczny obrazek na pikantny temat, dziś, w dobie konserwatywnej kontrrewolucji, skierowanej szczególnie w kobiecą wolność i seksualność, staje się wypowiedzią polityczną.”
Maria Sadowska  sukcesami łączy też świat filmu i muzyki. Jest pierwszą w naszym kraju reżyserką, która samodzielnie skomponowała muzykę do swojego filmu.  Chodzi o album  „Dzień Kobiet” ,  o którym mówi się, że to odważny i bardzo potrzebny głos w sprawie kobiet, podobnie jak  płyta „Jezus Maria Peszek” była ważnym głosem w tematach min. patriotyzmu i religii.
Maria jest też autorką teledysków wielu cenionych wykonawców m.in. Renaty Przemyk, Kasi Nosowskiej, Edyty Geppert, Marcina Rozynka, Krzysztofa Kiliańskiego czy Michała Bajora. Dowodem jej talentu są trzy nominacje do YACHÓW!
Wielu widzów popularnych telewizyjnych show  oglądało artystkę  na pewno  na antenie TVP  w  „The Voice of Poland”, gdzie przez pięć sezonów była jurorką. W wiosennej edycji można było kibicować jej w TVN-owskim „Agent Gwiazdy”, gdzie wystąpiła m.in. wraz z Aleksandrem Doba, Krystyną  Czubówną, Edytą Górniak czy Michałem Koterskim.
Bilet w cenie 180 zł obejmuje wstęp na spotkanie oraz recital gwiazdy, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo, specjalnie przygotowaną na tę okazję przez szefa kuchni restauracji Weranda.
Bilety można zakupić bezpośrednio w recepcji hotelu Bohema lub on-line.

______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl