8. Fonomo Music & Film Festival - Wyobraź sobie świat bez muzyki, reż. Stefan Schwietert

2019-10-16 17:00
2019-10-16 19:00
Miejskie Centrum Kultury
Miejskie Centrum Kultury

Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, 2015, 86 minut
Wyobraźmy sobie, że obudzimy się jutro, a na świecie nie będzie już muzyki. Tak po prostu. Co pozostanie, kiedy zabraknie płyt CD, iPodów i instrumentów? Kiedy nie będziemy już wiedzieć, czym była muzyka? On chce nam to pokazać: Bill Drummond, człowiek, który kiedyś podbił świat muzyki pop z zespołem The KLF. Anarchistyczny duch, wieczny punkowiec, który obecnie prowadzi największy chór świata: The17, podlegający ciągłym zmianom, złożony z amatorów zespół, działający bez zapisu nutowego i prób. Stefan Schwietert („Echa ojczyzny”) towarzyszy Drummondowi w poszukiwaniach głosów do jego chóru: na otwartym polu i w fabryce, w klasie i w pubie. To podróż do punktu zerowego muzyki, aby móc ją na nowo wymyśleć. Razem, właśnie teraz.

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl