Życie w ruinach. Aleppo2019 - Warszawa1944 - otwarcie wystawy

2019-09-27 19:00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Wystawa Caritas Polska „Aleppo2019 – Warszawa1944”
Dwie rzeczywistości zrujnowanych wojną miast – Warszawy i Aleppo – połączyła Caritas Polska w specjalnej wystawie. Odważne zestawienie fotografii ma na celu uwrażliwienie na obecny dramat mieszkańców Syrii.
Ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska, zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wystawy „Aleppo2019 – Warszawa1944”. To poruszające połączenie fotografii wielkoformatowych przedstawiających zniszczone Aleppo oraz zrównaną z ziemią Warszawę.
– Mamy w pamięci bohaterską walkę o przetrwanie mieszkańców Warszawy podczas Powstania Warszawskiego i obecnie, rozpaczliwie próby przeżycia, mieszkańców Syrii – mówi ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska – Mam nadzieję, że widok zrujnowanego Aleppo sprawia, że nie będziemy obojętni na cierpienie.
Wystawa powstała we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wystawę można podziwiać w Wypożyczalni Głównej (Stary Rynek 24) od 26 września do 5 października 2019.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl