Marta Szefke Groove Band (feat. Dmytro Poeta)

2019-08-07 18:00
2019-08-07 20:00
Barka "Lemara"
Barka "Lemara"

Zespół Marta Szefke Groove Band powstał w maju 2016 w Trójmieście. Zaledwie kilka tygodni później zadebiutował na scenie konkursowej finału Polish Blues Challenge 2017 w ramach Suwałki Blues Festival (2016). Grupa wystąpiła także podczas XIV Gdynia Blues Festival (2017), zagrała także koncert dla gdańskiej edycji SOFAR. Formacja wykonuje autorskie utwory Marty Szefke inspirowane bluesem, soulem, rhythm&bluesem.
Marta Szefke – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pedagog, jest absolwentką bydgoskich uczelni: Akademii Muzycznej oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Na scenie bluesowej pojawiła się jako wokalistka toruńskiego zespołu Tortilla, z którym występowała na scenach klubowych i festiwalowych w całej Polsce, m.in. podczas Komeda Jazz Festival, Toruń Blues Meeting, Galicja Blues Festival, w tym z legendami polskiego jazzu – Wojciechem Karolakiem oraz Markiem Stryszowskim (Laboratorium).
Członkiem zespołu jest absolwent Kijowskiego College’u Muzycznego R.M. Gliera (kierunek Jazz i muzyka estradowa), Dmytro Poeta - klawiszowiec, producent muzyczny, aranżer, kompozytor. Pracował w orkiestrze "WETO" Nikolaja Hudymy. Obecnie współpracuje z zespołem Aleksandr Pusznoj Band (Rosja), bluesowym zespołem Djankoj Brothers (Ukraina) jako klawiszowiec, wokalista, kierownik muzyczny, aranżer oraz Marta Szefke Groove Band (klawisze oraz wokal wspierający). Występował w telewizyjnych talent show w Rosji oraz Ukrainie w roli kierownika zespołu oraz klawiszowca.
Skład zespołu:
Marta Szefke - wokal
Dmytro Poeta - instrumenty klawiszowe, chórek
Bartłomiej Szefke - chórek
Krzysztof Pawłocki - gitara elektryczna
Paweł Urowski - bas
Maks Kreft - perkusja
Wstęp Wolny

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl