Spektakl: Prawda

Teatr Polski
Spektakl
Teatr Polski

Prawda to spektakl o nieobecności sacrum, metafizyki, prawdy, a więc o życiu bez tajemnicy i bez poczucia sensu, po co się żyje.
Głównym bohaterem jest postać, która na scenie się nie pojawia. Tym, co zaprząta scenę są walka o poznanie, o nowe stworzenie, agresja, wola przetrwania, zawiść, niezaspokojenie i uzurpacja do posiadania monopolu naprawdę. Mówimy tekstami tradycji chrześcijańskiej. Dokonaliśmy ich subiektywnego wyboru, by ukazać powstawanie instytucji Kościoła Katolickiego. Mówimy tekstem Wielkiego Inkwizytora z "Braci Karamazow" Dostojewskiego, a także przywołujemy wspomnienia minionych  bluźnierczych dzieł teatralnych. Czujemy, że obecnie, gdy coraz częściej słyszy się głosy polityków o zapowiedzi powstania europejskiej nieliberalnej demokracji chrześcijańskiej, ważne jest, by bez kompleksów i lęku przyjrzeć się swojej tradycji - swoim wspomnieniom, swoim odczuciom i swoim wyobrażeniom o niej.  Jakie są źródła naszych kulturowych nawyków? Czy nie zaprzeczyliśmy wielu ustalonym faktom i poszliśmy dalej w poszukiwaniu odpowiedzi na to, jak i po co żyć?

Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl