logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kalendarium imprez

Autobusem w przeszłość - historyczna wycieczka autobusowa

2019-06-03 11:00
2019-06-03 14:00
Plac Wolności
Pozostałe
Plac Wolności

Tak zwany „wesoły autobus” należał do jednego z towarzyskich, społecznych toposów zwyczajowych epoki PRL. Autobusem wyruszano gremialnie na różne „zakładowe wyprawy”, bawiąc się świetnie, przy okazji jednako politykując, wymieniając się najnowszymi plotkami. Nasz czerwcowy „Autobus Wolności” postara się połączyć ducha ostatnich lat PRL ze współczesną refleksją na temat odzyskanej w 1989 roku wolności i kondycji demokracji.
Zapraszamy na wnętrza autentycznego jelcza z tamtych lat, autobusu otoczonego dziś już swoistym kultem, pieszczotliwie przyzywanego powszechnie „ogórkiem”. Nasz „ogórek” powiezie nas przez bydgoskie ulice, zaopatrzony w reprinty prasy codziennej z roku 1989, ówczesne polityczne materiały informacyjne, zachowane próbki twórczości pierwszych „grafficiarzy”. O muzyczną oprawę wydarzenia postara się Leonard Luther, autor songów i piosenek powstających „w epoce”. Wydarzeniu towarzyszy również wystawa objazdowa z przełomu lat 80.
W czasie podróży zabytkowym autobusem wystawiona zostanie specjalna URNA WOLNOŚCI, do której mieszkańcy będą mogli wrzucać specjalne wolnościowe życzenia. Wydarzeniu towarzyszy również wystawa objazdowa z przełomu lat 80.
Wstęp Wolny
Bydgoskie obchody rocznicy 4 czerwca ’89.
Start – pl. Wolności, trasa: pl. Wolności–Bartodzieje; Bartodzieje–Błonie; Błonie–Fordon (autobus zatrzymuje się na przystankach linii 64 i 69)

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl