logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Debata "Edukacja w demokracji - demokracja w edukacji"

2019-05-28 18:00
2019-05-28 20:00
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Pozostałe
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Edukacja stanowi jeden z najbardziej palących i jednocześnie najbardziej zaniedbywanych tematów ostatnich lat. Dlatego wraz w Fundacją Konrada Adenauera i Fundacją Tygodnika Powszechnego zapraszamy na debatę z udziałem praktyków i wizjonerów, która odbędzie się dnia 28 maja o godzinie 18.00 w Auli biblioteki UKW w Bydgoszczy.
Jak mantrę przez wiele ostatnich lat po zmianie ustroju w Polsce, powtarzamy, że Polacy nie dorośli do demokracji, że daleko nam w tej dziedzinie do innych europejskich krajów. Jak często jednak zastanawiamy się skąd czerpiemy taką społeczną mądrość i postawy demokratyczne. Czy system polskiego szkolnictwa ma narzędzia, by młodego człowieka przygotować do życia w zdrowym społeczeństwie demokratycznym? Czy w tym nauczaniu chodzi wyłącznie o listę lektur i długość edukacyjnej drogi.
Drodzy Nauczyciele. Przy okazji ostatniej akcji protestacyjnej, poza żądaniami finansowymi, znalazło się również sporo głosów nawołujących do koniecznych zmian w systemie polskiej edukacji. Gorąco Was zapraszamy do uczestnictwa w tej debacie, zorganizowaliśmy ją właśnie w kontekście tych zasadnych postulatów.
Do naszej debaty zaprosiliśmy:
Panią dr Marzenę Żylińską - zajmującą się metodyką i neurodydaktyką,  wykładowcę Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Toruniu, propagatorkę nowych metod nauczania opartym na twórczym wykorzystaniu nowych technologii, autorkę bloga "Budząca się szkoła".
Pana dr Tomasza Tokarza - wykładowca, trener. mediator i coach, zajmuje się wdrażaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach alternatywnych, autor bloga  "Innowacyjna edukacja".
Panią Dorotę Wojtczak, która jest psychologiem zarządzania, coachem, trenerem MBSR i mediatorem działającym w oparciu o Porozumienie bez przemocy. Autorka bloga myway-eu.pl

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl