logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Koncerty Maryjne z Różą

2019-05-15 18:00
2019-05-15 19:30
Katedra Bydgoska
Koncert
Katedra Bydgoska

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
CHÓR AKADEMICKI UNIWERSYTETU TECHNOLOGICZNO-PRZYRODNICZEGO w Bydgoszczy. Tradycja chóralistyki na tej uczelni sięga lat 70. XX wieku Chór Akademicki UTP kontynuuje ją od 1996 roku, od 2007 roku pod kierunkiem dr Agnieszki Sowy skupiając w swym gronie studentów i absolwentów Uniwersytetu jak i innych Uczelni. Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Bydgoszczy, województwa jak i na niwie Ogólnopolskiej. Jest zdobywcą kilkunastu nagród i laurów podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów chóralnych, np. Srebro podczas Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i Srebro VI Szczecińskiego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Pasyjnej. W programie koncertu: „Stabat Mater” - G.Gorczycki, „Ubi Caritas” - M.Durufle„ Zdrowaś Królewno Wyborna” - A. Koszewski, „Parce Domine”- F.Nowowiejski, „Bogoroditse Djevo”- A.Part, „Miserere” - G.Miśkiewicz, „Bogoroditse Djevo” - S.Rachmaninow, -„Sviaty Boże” - P. Czajkowski.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl