Koncerty Maryjne z Różą

2019-05-21 19:30
Katedra Bydgoska
Katedra Bydgoska

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór PARAFII URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ w Bydgoszczy. Powstał w 2011 roku z inicjatywy proboszcza ks. Prałata Mieczysława Bielińskiego. Od początku dyrygentem jest mgr Emilia Landowska, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, prezesem - Elżbieta Warda-Fereniec. Chór wzbogaca liturgię, organizuje otwarte koncerty „Kolędujemy razem” a ich plonem była płyta „Wyśpiewać Bogu chwałę”. W programie koncertu: „Ave Maria” - Filip Cieszyński, „Tobie wznawiam, Panno” - Paweł Bębenek, „Ave Maris Stella” - Mariano Garau, „Dzięki Ci, Panie - t.” : Radpert z St. Gallen, m. - Paweł Bębenek, „Misericordias Domini” - Henryk Jan Botor, „Radujmy się, Zmartwychwstał Pan” - Piotr Pałka. Podczas Mszy Św.: „Witaj Gwiazdo Morza” - D. Kusz, „Oto są baranki młode” - J. Gałuszka, „Ave werum corpus” - Wolfgang Amadeusz Mozart, „Niechaj Cię panie” - Paweł Bębenek”, „Maryjo, prześliczna Pani” - J. Gałuszka.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl