logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Koncerty Maryjne z Różą

2019-05-11 18:00
2019-05-11 19:30
Katedra Bydgoska
Koncert
Katedra Bydgoska

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór PRIMO Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy od ponad dwudziestu lat występuje podczas uroczystości szkolnych, uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu, koncertuje w kraju oraz poza jego granicami. Dyrygentem, od momentu założenia, jest dr hab. Monika Wilkiewicz, profesor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Podczas I Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu MUSICA in URBE w Bydgoszczy (kwiecień) zespół uzyskał GRAND PRIX konkursu oraz 2 Złote Dyplomy i szereg nagród dodatkowych. We wrześniu uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Lloret de Mar w Hiszpanii skąd przywiózł 1 Złoty i 3 Srebrne Dyplomy, natomiast w październiku podczas jednego z ważniejszych i najbardziej renomowanych konkursów w świecie polskiej chóralistyki adresowanym do dzieci i młodzieży, chór PRIMO występując w dwóch kategoriach głosowych uzyskał 2 Złote Kamertony, Puchar Ministra Edukacji, Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wiele nagród pozaregulaminowych. Na program koncertu złożą się m.in. „Ave Maria” - Julio Dominquez, „Tota pulchra es Maria” - Marcin Kopczyński, „Litania do Bogurodzicy Maryi” - Zdzisław Bernat , „Ave Maris stella” - Piotr Jańczak i inne.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl