Cyganeria

Opera Nova

Opera w 4 aktach
Kompozytor: Giacomo PUCCINI
Autor libretta: Giuseppe Giacosa i Luigi Illica na podstawie powieści Henri Murgera " La Vie de bohème"
Data premiery: 2011-04-30
Czas trwania: 2h10', jedna przerwa.
Wykonawcy: Soliści, Chór, Orkiestra Opery Nova w Bydgoszczy,Orkiestra Wojskowa w Toruniu ,Chór Dziecięcy z Pracowni Wokalnej Pałacu Młodzieży, statyści.
"Cyganeria” po 33 latach nieobecności na bydgoskiej scenie, dołączyła do innych wielkich dzieł Pucciniego, które znajdują się w repertuarze Opery Nova : „Toski” i „Madamy Butterfly”.
Od ponad 100 lat „Cyganerii”, wystawianej na scenach całego świata, towarzyszą żywe emocje słuchaczy . Utożsamiają oni swe doświadczenia życiowe z nadziejami, uczuciami, entuzjazmem i dramatami młodych bohaterów werystycznej opery Pucciniego. Zawsze młodzi : Rudolf i Mimi pozostają jedną z najbardziej rozpoznawalnych par operowych bohaterów.
Liryzm i dramat historii rozgrywającej się pod dachem paryskiej mansardy oraz codzienne obrazy z życia grupy przyjaciół, szukających swego miejsca w świecie sztuki, unieśmiertelnione w muzyce Pucciniego, bliskie są wrażliwości widzów każdego pokolenia.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl