logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Dzień Wolnej Sztuki

2019-04-27 12:00
2019-04-27 14:00
Galeria Miejska bwa
Pozostałe
Galeria Miejska bwa

Po raz kolejny Galeria Miejska bwa weźmie udział w Dniu Wolnej Sztuki -27 kwietnia 2019 roku o godzinie 12:00. To ogólnopolska akcja, w czasie której odwiedzający muzea i galerie skupiają się na wybranych obiektach. Wszystko po to, żeby móc się porządnie skupić na sztuce. Badania mówią, że zwiedzający muzea statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki zaledwie osiem sekund. Kończy się na tym, że zwiedzający dosłownie „przebiegają” całe muzeum, po czym są zmęczeni, źli i co najgorsze – kompletnie nie potrafią powiedzieć, co oglądali. Stają się obojętni wobec sztuki. Chcemy to zmienić!
„Podczas Dnia Wolnej Sztuki chcemy pokazać, że każdy obiekt ma swoją historię, którą możemy sami odkryć. Wystarczy tylko w skupieniu się w nią wsłuchać” – mówi Zuzanna Stańska, organizatorka i pomysłodawczyni akcji. – „Wiele osób boi się, że wejdzie do muzeum i nie zrozumie pokazywanych w nim obiektów. Przez Dzień Wolnej Sztuki chcemy pokazać, że to nieprawda – pochylając się nad danym eksponatem, możemy samodzielnie dojść do pewnych wniosków, zainspirować się i w efekcie polubić zwiedzanie muzeów. Ponadto, akcja trwa jedynie godzinę – idealnie, żeby się nie zmęczyć i zobaczyć, że wchodząc do muzeum nawet na chwilę możemy wiele skorzystać.”
Wybierzemy w sumie 5 prac z dwóch wystaw prezentowanych w tym czasie w Galerii („Cień wolności” oraz „Aleksandra Simińska. Arché. Malarstwo”), a nasi kuratorzy zabiorą Państwa na godzinną wędrówkę po sztuce.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Więcej informacji o idei Dnia Wolnej Sztuki na www.dzienwolnejsztuki.pl

 

27.04.2019, godz. 12.00

ul. Gdańska 20

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl