LGBT Film Festival: Rafiki

2019-04-28 22:30
Kino Orzeł
Kino Orzeł

„Dobre Kenijki stają się dobrymi kenijskimi żonami”, ale Kena i Ziki tęsknią za czymś innym. Choć ich ojcowie rywalizują ze sobą w lokalnych wyborach, dziewczyny łączy przyjaźń i wzajemne wsparcie w realizacji marzeń, które stoją często w sprzeczności z zasadami konserwatywnego społeczeństwa. Zainspirowany zbiorem opowiadań „Jambula Tree” Moniki Arac de Nyeko, który opisuje historię dwóch zakochanych dziewczyn w Ugandzie, film „Rafiki” rzuca wyzwanie głęboko zakorzenionym stereotypom, jakie leżą u podstaw stosunku Ugandyjczyków do osób homoseksualnych.
Reż. Wanuri Kahiu, scen. Wanuri Kahiu, Jenna Cato Bass, zdj. Christopher Wessels, obs. Samantha Mugatsia, Neville Misati, Nice Githinji. Kenia/Południowa Afryka/Niemcy/Holandia 2018, 83’. Film otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień, z których większość była nagrodami publiczności.
Bilety na pojedynczy pokaz - 7 zł (ulgowy) / 10 zł (normalny)
Karnety na całość - 35 zł (ulgowy)/ 50 zł (normalny)
Film 18+

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl