logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

ANIMOCJE: Spotkanie z Anną Apostolakis-Gluzińską

2019-04-08 18:00
2019-04-08 20:00
Szpulka
Pozostałe
Szpulka

Spotkanie z Anną Apostolakis-Gluzińską, laureatką Nagrody za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu
„Shrek”, „Epoka lodowcowa”, „Harry Potter” czy też Monika Geller z kultowych „Przyjaciół”, wszędzie tam słyszeliście głos Anny Apostolakis-Gluzińskiej. Ponad 500 ról w animacjach, grach, serialach i filmach fabularnych czyni z niej jedną z najważniejszych gwiazd polskiego dubbingu. Artystka była też reżyserką polskiego dubbingu w kilkudziesięciu filmach i serialach.
Nic dziwnego, że w roku 2019, właśnie do niej trafi Nagroda za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu, przyznawana przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje. Bydgoski festiwal jest jedynym w Polsce wydarzeniem, honorującym gwiazdy tej sztuki.
Jej głos jest doskonale znany polskim miłośnikom animacji. Anna Apostolakis-Gluzińska urodziła się 26 kwietnia 1961 roku w Warszawie. Ukończyła Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (zamiejscowy wydział warszawskiej Akademii Teatralnej).
Najwyższej próby profesjonalizm i umiejętność wcielania się w skrajnie różne postaci, połączone z charakterystyczną barwą głosu sprawiły, że artystka w sztuce dubbingu osiągnęła niekwestionowane mistrzostwo. Świadczy o tym imponujący dorobek zawodowy - Anna Apostolakis-Gluzińska ma na koncie ponad 500 ról.
Karierę dubbingową rozpoczęła w połowie lat 90. XX wieku. W 1994 zadebiutowała jednocześnie w filmie fabularnym Beethoven II oraz w roli Moniki Geller w polskiej wersji znanego na całym świecie serialu Przyjaciele. Już trzy lata później przyszedł debiut w dubbingu gier komputerowych. Tutaj pierwszą rolą naszej laureatki był występ w grze Atlantis: Zapomniane opowieści.
Wśród ponad pół tysiąca ról dubbingowych należy wymienić udział w największych produkcjach animowanych. Głos aktorki słyszymy w takich filmach jak Shrek, Epoka lodowcowa, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Charlie i fabryka czekolady, Hotel Transylwania, Piękna i Bestia, Magiczna zima Muminków, Kraina Lodu. Przygoda Olafa, Król lew II, Uniwersytet Potworny czy Zwierzogród”
Swego głosu użycza także w grach komputerowych. Dubbingowała postaci w takich grach jak Wojna krwi. Wiedźmińskie opowieści, Diablo III: Reaper of Souls, Harry Potter i Insygnia Śmierci, część II, Star Wars: Battlefront II czy Wiedźmin.
Apostolakis-Gluzińska jest także cenioną reżyserką dubbingu. Wyreżyserowała dubbing w kilkudziesięciu filmach i serialach, by wymienić Koralinę i tajemnicze drzwi, Karate Kid, Shrek forever, Niesamowity Spider-Man, Cudowny chłopak, Był sobie pies, „Megamocny, Annie, Niania i wielkie bum, 3 części Bella i Sebastian. Obecnie reżyseruje m.in. uwielbiany przez dzieci serial Psi Patrol, w którym użycza głosu Marshallowi, oraz Tomek i Przyjaciele – również hitowy serial dla najmłodszych.
Aktorka występuje też w Teatrze Polskiego Radia i pracuje jako lektorka. Prywatnie ma syna Wita, który także jest aktorem dubbingowym.

______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl