logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Kolacja na cztery ręce

2019-04-03 19:00
2019-04-03 22:00
Filharmonia Pomorska
Koncert
Filharmonia Pomorska

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Bogdan Narloch organy, pozytyw
Jacek Małachowski aktor
Paweł Gilewski aktor
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Toccata i fuga d-moll BWV 565
opr. chorałów „Wachet auf, ruft uns die Stimme” BWV 645
“Werde munter, mein Gemüte” z Kantaty nr 147 „Jesu bleibet meine Freude” opr. M. Durufle
Georg Friedrich Händel (1685-1759)
Allegro Maestoso z „Muzyki na wodzie”
Concerto Grosso B-dur op. 3 nr 1
Koncert organowy F-dur op.4 nr 4 oraz fragmenty sztuki teatralnej P. Barza „Kolacja na cztery ręce”.
Bilety do nabycia na www.bilety24.pl oraz w kasie biletowej FP
„Kolacja na cztery ręce” to opublikowany w 1985 r. dramat Paula Barza opowiadający o spotkaniu Jana Sebastiana Bacha i Georga F. Händla. W 1747 roku Händel jest u szczytu sławy. „Król muzyki”, „czarujący potwór”, jak mawiają o nim w Londynie, podejmuje szerzej nieznanego i niedocenionego rodaka i kolegę po fachu. Doskonale zdaje sobie sprawę, że ma przed sobą geniusza. Pragnie go podjąć – i onieśmielić – wykwintną kolacją. Ostrygi, karczochy, znakomite trunki nie goszczą na stole biednego i, jak sam o sobie mówi, „wiecznie głodnego” Bacha. Kolacja jest niezwykle ważnym elementem tej artystycznej konfrontacji. Nic tak nie obnaża jak kulinarne gusta i sposób jedzenia. Nic tak nie łączy jak wspólny posiłek. „Muzyka to biznes” – twierdzi Händel. „Moja muzyka należy tylko do mnie” – odpowiada Bach. Sztuka Barza z historycznej anegdoty o dwóch sławnych ludziach przekształca się w emocjonującą debatę o losie artysty, o życiu, na jakie skazuje go sztuka.
„Kolacja na cztery ręce”
Scenariusz (na podstawie tekstu Paula Barza) : Jacek Małachowski
Reżyseria: Jacek Małachowski
BOGDAN NARLOCH Studia muzyczne odbył w klasie organów Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie oraz Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku. Jego bardzo aktywna działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrami. Występował w większości krajów europejskich oraz w Izraelu, Rosji, Brazylii, Urugwaju i na Tajwanie. W swoim dorobku posiada kilka nagrań CD, zajmuje się też budownictwem organowym. Jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie.Więcej: archiwum.akademiasztuki.eu/pl/wykładowcy/bogdan-narloch
JACEK MAŁACHOWSKI Reżyser teatralny, aktor, dramaturg oraz scenarzysta. Twórca spektakli teatralnych, widowisk artystycznych, koncertów i przedstawień plenerowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień za dokonania artystyczne i dydaktyczne w dziedzinie teatru.
PAWEŁ L. GILEWSKI Aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Występował także na deskach Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Uhonorowany m.in. nagrodą dla Najlepszego Młodego Aktora trzeciej edycji Festiwalu Rzeczywistość przedstawiona w Zabrzu oraz nagrodą Radia PiK za sezon 2000/2001.

    ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.  

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl