logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kalendarium imprez

Artyści w Bohemie. Andrzej Pągowski na finał sezonu

2019-04-14 17:00
2019-04-14 20:00
Restauracja Weranda
Pozostałe
Restauracja Weranda

Jeden z najbardziej znanych polskich grafików – Andrzej Pągowski -  w niedzielę 14 kwietnia będzie gościem ostatniego w tym sezonie spotkania w ramach cyklu Artyści w Bohemie. Rozmowę z artystą poprowadzi publicysta i krytyk filmowy Tomasz Raczek.
Andrzej Pągowski jest autorem scenografii, murali, kilkudziesięciu okładek, kilkuset portretów i kilku tysięcy rysunków, ale przede wszystkim uznanym twórcą plakatów.
Pracował dla największych: Kurosawy, Felliniego, Scorsese i Bergmana, ale także dla Kieślowskiego, Wajdy, a ostatnio także dla Smarzowskiego.
Jego prace znajdują się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i San Francisco, w Centrum Pompidou w Paryżu czy Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie. Metropolitan Museum of Modern Art umieściło jego „Uśmiech Wilka” wśród 100 najważniejszych dzieł sztuki nowoczesnej w zbiorach MoMA.
Każde spotkanie z cyklu Artyści w Bohemie zaaranżowane jest w unikatowej przestrzeni Restauracji Weranda w Hotelu Bohema, przywołuje atmosferę wykwintu, ma niepowtarzalny scenariusz i jest inspiracją do wymiany myśli, emocji i opinii.  Wieńczy je szczególnie na tę okazję przygotowana przez szefa kuchni czterodaniowa kolacja, zainspirowana twórczością bohatera wieczoru.
Najbliższe spotkanie w niedzielę 14 kwietnia o godz. 17 w Restauracji Weranda w Hotelu Bohema przy ul. Konarskiego 9.
Bilet w cenie 180 zł obejmuje wstęp na spotkanie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz kolację z napojami przy muzyce na żywo. Ilość miejsc ograniczona!
Bilety na spotkanie można zakupić w recepcji Hotelu Bohema lub on-line.

    ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.  

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl