logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zaopiekuj się drzewem
„Drzewo – przyjaciel Bydgoszczy” to hasło konkursu dla dzieci organizowanego w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Autorzy najciekawszych prac zostaną opiekunami drzew. Termin dostarczania prac upływa 5 lipca br.


Konkurs „Drzewo – przyjaciel Bydgoszczy” organizujemy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego celem jest zainteresowanie dzieci tematyką ekologii, rolą drzew w miejskim ekosystemie, troską o miejską zieleń. Każde dziecko, które weźmie udział w konkursie na szansę stać się opiekunem drzewa, które zostanie posadzone obok miejsca jego zamieszkania.

Miasto nagrodzi co najmniej 30 dzieci możliwością posiadania własnego drzewa. Dzieci będą mogły czynnie uczestniczyć w opiece nad drzewem poprzez jego podlewanie i usuwanie chwastów wokół pnia. Każdy laureat otrzyma specjalny certyfikat potwierdzający sprawowanie opieki nad miejskim drzewem.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wielu od 3 do 10 lat włącznie. Polega na stworzeniu pracy plastycznej nawiązującą do hasła konkursu: „Drzewo-przyjaciel Bydgoszczy”. Praca musi być wykonana przy użyciu płaskich technik plastycznych, takich jak: rysowanie, malowanie, wyklejanie itp. lub przy użyciu grafiki komputerowej. Termin dostarczenia zgłoszeń upływa z dniem 5 lipca 2022 r. Przesłane prace plastyczne poddane zostaną głosowaniu w Internecie. Wybierać najciekawsze prace odbywać się będzie na stronie internetowej: www.bydgoszcz.pl/drzewo, w okresie od 10 do 24 sierpnia 2022 r.

Prace można zgłaszać do 5 lipca 2022 r.
Głosowanie na www.bydgoszcz.pl/drzewo -  od 10 do 24 sierpnia 2022 r.
Zgłoszenia z dopiskiem konkurs „Drzewo – przyjaciel Bydgoszczy” prosimy przesyłać :
- elektronicznie na adres budzetobywtelski@um.bydgoszcz.pl  lub
- w formie tradycyjnej na adres  
Biuro Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz

Więcej informacji w REGULAMINIE (link - kliknij).
Formularz zgłoszeniowy i zgody (link-kliknij)

„30 drzew dla bydgoskich dzieci” ma na celu zainteresowanie dzieci tematyką ekologii, popularyzację wiedzy przyrodniczej, nauczenie młodych mieszkańców Bydgoszczy troski o miejską zieleń oraz poszerzenie wiedzy najmłodszych bydgoszczan na temat roli drzew w miejskim ekosystemie. Jest realizowany ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.