Strategia Elektromobilności. Ostatnie dni konsultacji

Zachęcamy do zapoznania się ze Strategią Elektromobilności dla naszego miasta i podzielenia się swoją opinią. Na sugestie mieszkańców czekamy do 31 października. Ankietę elektroniczną można wypełnić bez wychodzenia z domu na www.bydgoszcz.pl/elektromobilnosc.

To już ostatnie dni na wyrażenie swojej opinii do dokumentu, który wymienia szereg działań mających poprawić jakość środowiska naturalnego w ciągu 10 najbliższych lat w naszym mieście. Konsultacje rozpoczęły się w czerwcu br. Mieszkańcy mogli najpierw zgłaszać swoje uwagi na etapie tworzenia dokumentu. Odbył się także panel ekspercki z udziałem przedstawicieli sektora nauki i biznesu, podczas którego zaproszeni goście omawiali zagadnienia związane ze strategią rozwoju elektromobilności. Z kolei 23 października br. na pytania mieszkańców odpowiadali specjaliści podczas spotkania on-line. Film ze spotkania znajduje się TUTAJ.

Celem Strategii jest przedstawienie wszystkich możliwości, które mają ograniczyć coraz większą ilość pojazdów na bydgoskich ulicach. Wśród tych działań znajdziemy:
•    zapewnienie pojazdów elektrycznych we flocie aut użytkowanych przez miasto,
•    wyposażenie spółek miejskich w samochody elektryczne lub gazowe,
•    analizę zastosowania autobusów zeromisyjnych,
•    stworzenie sieci ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych i sprężonego gazu ziemnego (CNG),
•    stworzenie strefy czystego transportu w centrum Bydgoszczy,
•    rozbudowę systemu ITS,
•    budowę dróg rowerowych,
•    budowę bus-pasów,
•    oświetlenie ulic – doświetlenie przystanków i przejść dla pieszych,
•    aktywne znaki drogowe, lustra, przystanki dla niepełnosprawnych,
•    budowę centrów przesiadkowych,
•    nowe instalacje wzmacniające samowystarczalność energetyczną,
•    kampanie społeczne.

Dokument wykonała, we współpracy z miastem, Spółka Celowa Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego. Z projektem strategii można zapoznać się TUTAJ.

Uwagi można zgłaszać, za pośrednictwem ankiety elektronicznej na www.bydgoszcz.pl/elektromobilnosc