logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Sprawdźcie z nami moc elektromobilności
Już w najbliższy weekend, 17-18 września w samym centrum Bydgoszczy rozpoczniemy Europejski Tydzień Mobilności. Będzie można za darmo przetestować elektryczne auta i rowery. Wstęp wolny!


To już kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Mobilności. Zadaniem akcji jest wspieranie zrównoważonego transportu w dużych miastach. Przed rokiem namawialiśmy, by zostawić auto spalinowe w domu i wybrać komunikację miejską i rowery.

Tym razem w sobotę i niedzielę na Placu Teatralnym zaprezentujemy rowery i samochody elektryczne. Powstanie plenerowe Centrum Testów Elektromobilności. Bezpłatnie będzie można wypożyczyć elektryczne auto i rower. Tymi drugimi wszyscy chętni przejadą się po Moście Staromiejskim. Autami będzie można przejechać się po jezdni wokół bydgoskiej Starówki.

Warunkiem skorzystania z wypożyczalni będzie posiadanie dowodu osobistego i w przypadku auta prawa jazdy. Centrum Testów Elektromobilności działać będzie od godz. 12 do 18. Akcję wspierają: Renault Polska, Sklepy Sportowe Olimpia, Unibike i Almot.

To nie koniec atrakcji. Stowarzyszenie Bydgoski Ruch Miejski przygotuje Pieszą Grę Miejską, a przedstawiciele Bydgoskiego Alarmu Smogowego opowiedzą o ekologicznych źródłach ogrzewania.

Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego zaprezentuje mikro-autobus Autosan H6 promujący ideę KOLEJ+BUS.

Będzie można sprawdzić formę na ergometrach wioślarskich przygotowanych przez LOTTO-Bydgostię.

Przedstawiciele Bolta wyjaśniać będą zasady korzystania z miejskich hulajnóg elektrycznych.

Bydgoski Tydzień Mobilności, Plac Teatralny, godz. 12 - 18. Wstęp wolny!