logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rekord w rytmie miasta
Już 28 maja na Starym Rynku spróbujemy pobić w Bydgoszczy kolejny rekord! Tym razem bydgoszczanie chwycą za instrumenty… z recyklingu. O godzinie 16:00 stworzymy jedną wielką, miejską orkiestrę. Przybywajcie tłumnie, dorośli i dzieci. Razem możemy więcej!


Bijemy kolejny rekord na festiwalu Drums Fusion! Tym razem będzie to rekord Polski w kategorii „największa liczba osób grających na instrumentach z recyklingu”. Rytm wybijać będziemy do utworu „Na drodze tej” z filmu „Vaiana”. A do tego będą nam potrzebne instrumenty… Te możecie zrobić albo sami w domu, z pomocą filmu instruktażowego, który znajdziecie TUTAJ albo też możecie przyjść na Stary Rynek o godz. 13.30, a ktoś na pewno pomoże Wam zbudować taki instrument na miejscu.

Weźcie ze sobą którąś z następujących rzeczy: tuby z kartonu, wiaderka plastikowe, garnki i pokrywki, puszki, drewniane łyżki, a także zalegające w szafce ryż, kaszę i inne produkty, z których można zrobić perkusjonalia.

Wszyscy, którzy będą bić z nami rekord, zostaną przydzieleni do jednej z czterech grup podzielonych ze względu na rodzaje instrumentów:
I GRUPA: Sekcja dzwonków (instrumenty blaszane)
II GRUPA: Sekcja surdo (bębny zrobione z plastikowych wiader)
III GRUPA: Sekcja cajonowa (pudła kartonowe, skrzynki drewniane)
IV GRUPA: Sekcja chocalho (dzwonki, przeszkadzajki, grzechotki i shakery).

Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich, najlepiej całymi rodzinami. Ci, którzy zapiszą się na bicie rekordu wcześniej (email: rekord@mck-bydgoszcz.pl) mają gwarancję otrzymania gadżetu festiwalowego (do wyboru czapeczka, koszulka, buff typu komin). Zapisy są przyjmowane do 26 maja do godz. 12.00. W mailu należy podać imię i nazwisko, numer kontaktowy i wiek uczestnika (osoby do 14. roku życia muszą pozostać podczas trwania imprezy pod opieką dorosłych opiekunów). Każdy uczestnik (wcześniej zapisany i niezapisany) przy wejściu na płytę Starego Rynku powinien zgłosić się do punktu rejestracyjnego i odebrać opaskę.

PROGRAM

13.30 -14.30 - otwarte warsztaty na płycie Starego Rynku
14.30 -15.00 - Akademia Rytmu (prezentacje grup perkusyjnych na płycie)
15.00 - 15.45 - występ Dziecięcej Orkiestry Recyklingowa plus muzycy z towarzyszeniem muzyków z Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy
15.45 - 16.00 - wystąpienie władz Miasta
16.00 - próba bicia rekordu
16.15 - 17.00 - występ Big Bike Orchestra 

Prowadzenie: Teatr Improwizowany wymyWammy.

W razie niepogody, bicie rekordu zostanie przeniesione do siedziby Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy (ul. Marcinkowskiego 12-14). Informacje zostaną podane na stronie www.mck-bydgoszcz.pl oraz na portalach społecznościowych instytucji. 

Więcej na stronie www.drumsfusion.com.