Poznaliśmy Bydgoskie Drzewo Roku

Kasztanowiec pospolity rosnący przy ul. Inwalidów wybrany został Bydgoskim Drzewem Roku 2022. W sumie do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 34 drzewa.

Zwycięzca ogłoszony został na uroczystej gali. W tym roku do konkursu zgłoszono 34 drzewa. Każde z nich zostało zmierzone i dodane do mapy drzew organizatora konkursu Stowarzyszenia MODrzew. Komisja konkursowa wybrała dziesięć drzew, na które przez cały wrzesień można było oddawać głosy.
- To była druga edycja konkursu. W tym roku głosów było więcej, a rywalizacja o zwycięstwo toczyła się do samego końca - mówi Emilia Czekała ze Stowarzyszenia MODrzew.
Zwycięski kasztanowiec przy ulicy Inwalidów zgromadził 20,88 proc. wszystkich głosów i na samym finiszu wyprzedził dąb szypułkowy znajdujący się przy ul. Inowrocławskiej (19,41 proc.).

Na trzecim miejscu uplasował się platan klonisty rosnący na Placu Wolności. Zwycięska trójka to pomniki przyrody.
Konkurs zorganizowany został pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Fot. Stowarzyszenie MODrzew