logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Porsche z papieru na Wyspie Młyńskiej
W najbliższy weekend na Wyspie Młyńskiej odbędzie się coroczny Festyn Ekologiczny „Segregujesz – Zyskujesz”. W zamian za przyniesione odpady szklane, plastikowe czy elektroniczne, mieszkańcy otrzymają talony na rośliny


Festyn Ekologiczny na Wyspie Młyńskiej będzie okazją nie tylko do zapoznania się z korzyściami płynącymi z segregacji odpadów. Miasto przygotowało szereg atrakcji – 13 maja na Wyspie Młyńskiej odbędą się konkursy i quizy dla najmłodszych.

Będzie można zobaczyć także wystawę mebli i przedmiotów z odpadów (min. porsche z papieru w skali 1:1), a także ubiory z recyklingu wykonane w ramach prac dyplomowych studentek ASP. Chętni będą mogli naładować telefon komórkowy na ekorowerach.

Odbędą się także warsztaty ekologiczne i artystyczne, w tym np. zdobienie bawełnianych toreb ekologicznych, warsztaty czerpania papieru, wykonywanie piórników z kaset magnetofonowych, żyrandoli z plastikowych łyżeczek i kubków po jogurtach, kwietników i karmników z butelek i wiele innych.

Z pomocą mieszkańców będziemy budować budy dla psów – budy po festynie trafią do bydgoskiego schroniska.

Jak co roku, w zamian za przyniesione butelki szklane i plastikowe, baterie oraz sprzęt elektryczny mieszkańcy otrzymają talony na rośliny.
Talon o wartości 2 zł można otrzymać za każde:
• 20 sztuk butelek plastikowych
• 20 sztuk puszek aluminiowych
• 10 sztuk opakowań szklanych
• 5 kg makulatury
• 20 sztuk baterii
• 2 sztuki drobnego sprzętu elektronicznego

Dwa talony po 2 zł można otrzymać za każdą 1 szt. dużego sprzętu elektronicznego.
Talony będzie można wymieniać na rośliny na Wyspie Młyńskiej w trakcie trwania imprezy, a także przez kolejny tydzień w Centrum Ogrodniczym MALWA – ul. Łochowska 32.

Tego dnia zbieramy także nakrętki, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie Filipa Zdeba. Każdy, kto przyniesie minimum 1 kg nakrętek może wziąć udział w losowaniu tabletu. (losowanie o godz. 16.30).

Festyn Ekologiczny „Segregujesz-Zyskujesz”, 13 maja 2017 r., godz. 11.00 - 17.00, Wyspa Młyńska