logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Odbierz drzewko i zasadź je w Myślęcinku
We wtorek (28 marca) miasto we współpracy z Radiem ZET rozda mieszkańcom 1 000 sadzonek dębu szypułkowego. Działania te są efektem postulatów mieszkańców, którzy wielokrotnie apelowali o możliwość posadzenia drzewek na miejskim terenie.


Zapraszamy na Plac Wolności w godz. 14:00-18:00. O godz. 13:15, w Parku Kazimierza Wielkiego, wspólnie zasadzimy symboliczny dąb. Będzie to również okazja to spotkania z Kamilem Noselem, dziennikarzem satyrycznym doskonale znanym z anteny Radia ZET, który znajdzie się wśród wręczających sadzonki.
Mieszkańcy, którzy nie mają swoich ogródków będą mogli wybrać się do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Zapraszamy w terminie od 28 marca do 1 kwietnia, w godz. 9.00-14.00. Na terenie największego parku w mieście wyznaczyliśmy specjalne miejsce, w którym bydgoszczanie po wcześniejszym zgłoszeniu  pod nr telefonów 795506797 lub 883366067, otrzymają informację o lokalizacji, w której będą mogli posadzić swoje drzewko - dąb szypułkowy. Wskazane miejsce zostanie odpowiednio przygotowane. Mieszkańcom zapewnione zostaną narzędzia oraz pomoc pracownika LPKiW „Myślęcinek”.

Ponadto w niedzielę (2 kwietnia) teren w Myślęcinku wzbogaci się o kolejnych 100 nowych drzewek.  Spotkamy się tam o godz. 12.00. Na terenie LPKiW planujemy sadzenie określonych gatunków drzewek - brzoza, jarząb i śliwa czerwonolistna. Jeśli jednak mieszkańcy dysponują innymi drzewkami, które chcieliby posadzić w Myślęcinku, prosimy o kontakt pod wskazanymi powyżej numerami telefonów. Pracownicy parku udzielą fachowych rad i jeśli będzie taka możliwość, wskażą inną lokalizację posadzenia drzewka na terenie Myślęcinka.