logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nowe drzewa w Myślęcinku
Sto nowych drzewek posadziliśmy wspólnie z mieszkańcami w Myślęcinku. Największy park miejski wzbogacił się o brzozy, jarzębie i śliwy czerwonolistne. Do jutra – pod okiem fachowców można sadzić kolejne drzewa.


W niedzielę 2 kwietnia teren w największym miejskim parku – Myślęcinku wzbogacił się o 100 nowych drzewek. Do wspólnego sadzenia drzew zaproszeni zostali mieszkańcy Bydgoszczy, którzy tłumnie zjawili się w Leśnym Parku i własnoręcznie sadzili młode drzewka. Określone gatunki drzew zostały specjalnie wybrane do terenu parku – w Myślęcinku pojawiły się więc brzozy, jarząby i śliwy czerwonolistne.

Miejsca do posadzenia drzew zostały wcześniej przygotowane, a mieszkańcy mogli liczyć na pomoc fachowców od ogrodnictwa.
Posadzenie drzewka w „Myślęcinku” będzie możliwe również w innym terminie. Jeśli dysponujesz innymi drzewkami, skontaktuj się z pracownikami LPKiW (można dzwonić do wtorku 4 kwietnia pod nr tel. 795506797 lub 883366067). Pracownicy udzielą fachowych rad, zapewnią niezbędne narzędzia i wskażą odpowiednią lokalizację.


Przypominamy, że dzięki współpracy miasta Bydgoszczy z Radiem ZET do mieszkańców trafiło tysiąc sadzonek dębu szypułkowego. Tysiąc pierwszą sadzonkę w parku Kazimierza Wielkiego posadzili prezydent Rafał Bruski i prezenter radiowy Kamil Nosel. Sadzonkę chroni estetyczny płotek, na którym zawieszono tabliczkę z napisem „Drzewo Radia Zet” oraz logotypami miasta i radia.