logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nowe drzewa w mieście. Dzięki fundacji!
Nasze miasto z radością przyjęło propozycję współpracy z fundacją Immo. Dzięki niej w Bydgoszczy już pojawiła się nowa zieleń w postaci 23 lip. W planach są kolejne nasadzenia. W najbliższym czasie odbędą się także jesienne nasadzenia realizowane przez miasto.


Przy ul. Lelewela pojawiły się nowe drzewa, które uzupełniają występującą w tym miejscu aleję lipową. Nowa zieleń na Leśnym to efekt współpracy miasta z Fundacją Immo. Organizacja zajmuje się propagowaniem zielonej infrastruktury w miastach jako skutecznej metody na minimalizowanie skutków zmian klimatu. Wcześniej fundacja współfinansowała kompozycje roślin, które rosną w donicach na Starym Rynku.
 
Na wysokości budynków o nr 45-51 zostały posadzone 23 lipy. Co ważne, odmiana lip „greenspire” jest specjalnie przygotowana do sadzenia w przestrzeni miejskiej. Poza zasadzeniem drzew, fundacja weźmie je także pod swoją opiekę - minimum przez 3 lata – aby drzewa przez wiele lat mogły cieszyć mieszkańców.


 
Zgodnie z kolejnymi planami fundacji jeszcze w  tym roku, na miejskich terenach pojawią się kolejne drzewa i krzewy. Nowe lipy zostaną posadzone na Placu Wolności, a przy ul. Mikołaja Kopernika zostaną zasadzone leszczyny. Duże zadanie zaplanowano przy ul. Chołoniewskiego, gdzie posadzone zostaną dęby, ozdobne tawuły szare oraz pięknie kwitnące dzikie róże. W przypadku tych nasadzeń organizatorzy akcji także zapewniają ich 3-letnią pielęgnację.
 
Jesień z nowymi drzewami
Miasto, wzorem ubiegłych lat, także w tym roku realizuje jesienne nasadzenia drzew i krzewów. W najbliższych dniach posadzimy 74 nowe drzewa w pięciu lokalizacjach. Większość gatunków to drzewa dobrze nam znane w miejskim krajobrazie. Bardzo dobrze w mieście czują się takie gatunki drzew jak: lipy drobnolistne, klony zwyczajne, świerki oraz ozdobne jabłonie. Zadanie jest realizowane przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.


 
W ramach zamówienia posadziliśmy także  1,6 tys. ozdobnych krzewów. W sumie nowe rośliny urozmaicą ok. 860 metr. kwadr. niezagospodarowanych do tej pory terenów zielonych. Najwięcej z nich znajduje się przy ul. Bielickiej i w Parku nad Starym Kanałem. Na zdjęciu ul. Bielicka, gdzie wcześniej teren rozjeżdżały parkujące samochody, teraz został obsadzony krzewami.