Masz psa? Posprzątaj po swoim pupilu. Ruszyła akcja „Pachnąca wiosna”

Dzieci z bydgoskich szkół pokazały mieszkańcom, jak powinni zachowywać się właściciele psów. Najmłodsi bydgoszczanie wzięli udział w akcji „Pachnąca wiosna 2017”. Kolejny happening zaplanowano na 25 kwietnia

Akcja „Pachnąca wiosna 2017” ma na celu przypomnienie właścicielom zwierząt o ciążących na nich obowiązkach sprzątania nieczystości po swoich pupilach. To także doskonała okazja, żeby nauczyć dzieci ostrożności i odpowiedniego zachowania w stosunku do obcych psów.

Takie szkolenie odbyło się 11 kwietnia na Placu Wolności – dzieci z bydgoskich szkół pod okiem strażników miejskich uczyły się bezpiecznych zachowań, dowiedziały się także o obowiązku sprzątania po psie.

Kolejna akcja odbędzie się 25 kwietnia o godz. 14 na terenie parku rekreacji przy ul. Kossaka. Uczestniczyć w nich będą dzieci z bydgoskich szkół podstawowych z rejonu Śródmieścia, Górzyskowa i Błonia.

Akcja ‘Pachnąca wiosna 2017” organizowana jest przez Straż Miejską w Bydgoszczy wspólnie z Radami Osiedli, Urzędem Miasta, Schroniskiem dla Zwierząt w Bydgoszczy, KynoParkiem i Nadleśnictwem Żołędowo.