logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Konsultacje społeczne – porozmawiajmy o Fordonie
W najbliższą sobotę (13 maja) zapraszamy mieszkańców do Mobilnego Punktu Konsultacyjnego. Z kolei w środę (24 maja) odbędą się warsztaty.


W związku z rozpoczęciem procesu konsultacji społecznych dotyczących zieleni w mieście, w tym w największej dzielnicy Bydgoszczy – Fordonie, zapraszamy mieszkańców osiedla do Mobilnego Punktu Konsultacyjnego oraz na warsztaty dotyczące zagospodarowania ich najbliższego otoczenia. Konsultacje i warsztaty - oprócz terenu Skarpy Północnej - dotyczyć będą także osiedlowych terenów rekreacyjnych w Fordonie. Mobilny Punkt Konsultacyjny zostanie zlokalizowany w rejonie fordońskiego targowiska (ul. Pelplińska). Tam w godz. 9.00-12.00 mieszkańcy będą mogli wypełnić ankietę i porozmawiać z przedstawicielami Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Warsztaty odbędą się w środę (24 maja) w Zespole Szkół nr 28 przy ul. Krommera 11. Początek zaplanowano na godz. 17.00. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy za pośrednictwem dostępnego TUTAJ formularza lub pod numerem telefonu 52 58 58 105. Zapisy potrwają do 21 maja.

*Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Celem całego procesu konsultacji, jak i warsztatów, jest wypracowanie wspólnie z mieszkańcami wizji i zasad zagospodarowania terenu Skarpy Północnej, który zarówno dla mieszkańców jak i dla miasta, stanowi cenny przyrodniczo i rekreacyjnie obszar. Wnioski z konsultacji społecznych posłużą do prac nad Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Bydgoszcz. W dokumencie tym wyznaczone zostaną obszary przeznaczone pod zabudowę oraz tereny chronione, na których nie będzie można prowadzić inwestycji budowlanych. Zapisy te będą w przyszłości wpływały na to, jak będzie wyglądać Bydgoszcz oraz okolica, w której mieszkasz.

Przypominamy, że do 26 maja można wypełniać ankietę, która dostępna jest TUTAJ.

Warto wiedzieć:
szczegółowe informacje o konsultacjach społecznych dostępne są na stronie www.bydgoskiekonsultacje.pl