logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Jesień z nowymi drzewami i krzewami
Listopad to idealny czas na sadzenie nowych drzew i krzewów w mieście. W najbliższym czasie posadzimy ponad 70 nowych drzew. Współpracujemy także ze społecznikami, dzięki którym na miejskich terenach pojawia się nowa zieleń.


Miasto, wzorem ubiegłych lat, także w tym roku realizuje jesienne nasadzenia drzew i krzewów. W najbliższych dniach posadzimy ponad 70 nowych drzew. Większość gatunków to drzewa dobrze nam znane w miejskim krajobrazie. Bardzo dobrze w mieście czują się takie gatunki drzew jak: lipy drobnolistne, klony zwyczajne, świerki oraz ozdobne jabłonie. Zadanie jest realizowane przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Nowa zieleń przyuliczna, pojawi się w 5 lokalizacjach:

  • 31 drzew przy zbiegu ul. Szpitalnej i Wojska Polskiego
  • 25 lip przy ul. Bohaterów Kragujewca
  • 4 lipy przy ul. Sierocej
  • 8 drzew u zbiegu ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich i Waryńskiego
  • 5 drzew w Parku nad Starym Kanałem

Więcej krzewów
W ramach jesiennych nasadzeń posadziliśmy w pierwszej kolejności także krzewy. Nowe rośliny urozmaiciły ok. 860 metr. kwadr. niezagospodarowanych do tej pory terenów zielonych. Krzewy w przestrzeni miejskiej są znakomitym rozwiązaniem w miejscach o trudnych warunkach. Niektóre gatunki sadzonych krzewów będą okazjonalnie wypuszczać kwiaty, co stworzy efekt kolorowych wysp w miejskim krajobrazie.

Najwięcej z nich znajduje się przy ul. Bielickiej i w Parku nad Starym Kanałem. Pozostałe krzewy rosną przy ul. Bielickiej, Łużyckiej i u zbiegu ul. Szpitalnej i Wojska Polskiego.


Nowe inwestycje, nowe nasadzenia
Dzięki rozbudowie ul. Grunwaldzkiej nie tylko sprawniej podróżuje się z Osowej Góry do centrum. W obrębie całej trasy posadziliśmy ponad 10 tysięcy drzew i krzewów.W październiku posadziliśmy dodatkowych 100 drzew przy ul. Gdańskiej. Latem bieżącego roku zasadziliśmy w obrębie pętli autobusowej i ronda przy ul. Rekreacyjnej kilkaset krzewów. Zadania było realizowane w ramach buspasa w Myślęcinku.


Sadzimy wspólnie ze społecznikami
Miasto chętnie włącza się w akcje organizowane przez bydgoskich społeczników. "Dam Ci tlen, a smog zjem" – to społeczna akcja Bydgoskiego Alarmu Smogowego. Uczniowie wraz z nauczycielami posadzili  2,3 tys. drzew i krzewów w 23 bydgoskich szkołach.

Nasze miasto z radością przyjęło także propozycję współpracy z fundacją Immo. Dzięki niej na osiedlu Leśnym pojawiła się nowa zieleń w postaci 23 lip. W planach są kolejne nasadzenia. Nowe lipy zostaną posadzone na Placu Wolności, a przy ul. Mikołaja Kopernika zostaną zasadzone leszczyny. Duże zadanie zaplanowano przy ul. Chołoniewskiego, gdzie posadzone zostaną dęby, ozdobne tawuły szare oraz pięknie kwitnące dzikie róże.