logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Granty na ekoprojekty. Zostało tylko kilka dni
Czyste powietrze, zatrzymanie zmian klimatu, mądre gospodarowanie wodą i ochrona miejskiej bioróżnorodności – to tegoroczne tematy priorytetowe. Przypominamy o trwającym naborze w Bydgoskim Grancie Ekologicznym 2021. Na zgłoszenia czekamy do 10 marca br.


Każda idea, której celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy ekologicznej może zostać wyróżniona i dofinansowana w ramach konkursu. Nabór wniosków trwa jeszcze przez kilka dni.

Szósta edycja akcji przewiduje dofinansowanie i wsparcie promocyjne ekoprojektów, które realizują przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, stowarzyszenia, fundacje i rady osiedla,

Jak co roku, wskazujemy tematy priorytetowe. W tym roku skupimy się na poprawie jakości powietrza, spowolnieniu zmian klimatu, upowszechnieniu wiedzy na temat wykorzystania wody oraz bioróżnorodności w mieście.

 • Razem dla czystego powietrza
  Czyste powietrze jest jednym z niezbędnych elementów naszego środowiska. To warunek komfortowego życia i zachowania zdrowia ludzi i całej przyrody. Celem priorytetowym jest poprawa jakości powietrza w naszym mieście i podniesienie świadomości w zakresie skutecznych działań na rzecz przeciwdziałania zanieczyszczeniom atmosfery.
 • Stop dla zmian klimatu
  Nasz klimat podlega ciągłym zmianom. Są one widoczne w skali globalnej, ale i lokalnej. Coraz częściej również w mieście obserwujemy ekstremalne zjawiska pogodowe: fale upałów, intensywne deszcze, burze i trąby powietrzne oraz susze. Główny cel to pokazanie zagrożeń i możliwości spowolnienia zmian klimatu oraz sposobów przystosowania się do tych zmian.
 • Woda w mieście
  Woda to jeden z najważniejszych elementów środowiska naturalnego, który wpływa na jakość naszego życia. Celem priorytetowym jest upowszechnienie wiedzy na temat sposobów wykorzystania i ochrony zasobów wodnych w miastach. Ważnym aspektem jest też przeciwdziałanie skutkom suszy i promocja zielono-niebieskiej infrastruktury.
 • Bioróżnorodność bogactwem miasta
  Bioróżnorodność to przyroda we wszystkich jej formach. To piękne parki, ogrody z bogactwem owadów, ukwiecone balkony, zielone skwery i tereny przydrożne oraz śpiewające nad rzeką ptaki. Jesteśmy częścią przyrody i mamy na nią istotny wpływ. Celem jest uświadomienie bezcennych korzyści, jakie czerpiemy z bogactwa różnorodności biologicznej miasta i określenie sposobów jej ochrony

Warunki formalne:

 1. O grant mogą ubiegać się: przedszkola i szkoły, uczelnie wyższe, stowarzyszenia, fundacje, rady osiedla.
 2. Zgodność z tematami priorytetowymi.
 3. Złożenie wniosku do 10 marca br.
 4. Wniosek o Grant składa się: Urząd Miasta Bydgoszczy, Wydział Zintegrowanego Rozwoju, ul. Grudziądzka 9-15, bud. C, pok. 206, 85-130 Bydgoszcz. Dodatkowe informacje: Beata Brzozowska-Michałek, Tel. tel. (52) 58 58 217, beata.brzozowska@um.bydgoszcz.pl

Pliki do pobrania:
REGULAMIN
WNIOSEK
POTWIERDZENIE ODBIORU NAGRÓD
SPRAWOZDANIE
RODO

Warto wiedzieć: Bydgoski Grant Ekologiczny przyznawany jest od 2016 roku. Każda edycja związana jest z określonymi tematami priorytetowymi. Przyznanie Grantu wiąże się m.in. z ufundowaniem nagród rzeczowych oraz pomocą finansową przy organizacji zgłoszonych przedsięwzięć.Rok 2020: Zdrowy oddech dla Bydgoszczy, Światowy Dzień Pszczół, Pada deszcz – Ty go zbierz!Rok 2019: Energia – niewidzialny skarb, Zaadaptuj się, Zostaw w krzakach tego zwierzaka.Rok 2018: Chrońmy klimat, Woda nasz największy skarb, Przyjazne otoczenie dla dzikich zwierząt.Rok 2017: Podejmij wyzwanie i podróżuj bez spalin, Zadbaj o czyste powietrze dla nas i przyszłych pokoleń.Rok 2016 : Wspólnie zmniejszamy zużycie energii, Zielone Płuca Bydgoszczy - przyroda nie jest mi obca.