logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Domek dla owadów - DIY
Co można zrobić z kawałka sznurka, słomek i tektury po ręczniku papierowym? A no na przykład domek dla owadów, który pomoże im przetrwać chłodne dni. Dlaczego warto? Galeria Miejska bwa zaprasza na warsztat.


Kiedy myślimy o owadach, najczęściej naszą pierwszą myślą są szkodniki, z którymi musimy walczyć. Ale nie wszystkie owady są szkodnikami. Niektóre z nich (a nawet większość gatunków) są bardzo pożyteczne. Po pierwsza – żywią nas, zapylając rośliny, które później dają owoce. Po drugie – są sprzymierzeńcami w walce z tak bardzo nielubianymi przez nas szkodnikami właśnie.
 
Domek dla owadów to więc doskonały sposób, aby zwabić te pożyteczne owady do ogrodu. Szczególnie teraz, żeby pomóc im przetrwać chłodniejsze dni.
 
Taki domek można zrobić samemu, a pomogą w tym Sonia Rammer i Aleksander Radziszewski. To oni będą naszymi przewodnikami w internetowych warsztatach.  Zabiorą nas na wyprawę, której szlak wiedzie od ogromnych masywów najwyższych gór świata do świata owadów. Opowiedzą o magii Himalajów oraz o tym, jak zbudować przytulny owadzi domek przy pomocy kawałka tektury, kilku rurek i patyczków.
 
Galeria Miejska bwa zaprasza na warsztat. Filmik dostępny jest TUTAJ.