logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Choinka z Borów Tucholskich stanęła na Starym Rynku
Dziś, 25 listopada na Starym Rynku stanęła świąteczna choinka. To 17 metrowy świerk z Borów Tucholskich. Odpalenie światełek planujemy w Mikołajki, 6 grudnia.


W mieście coraz bardziej czuć magię zbliżających się świąt. W tym roku, z powodu pandemii, święta będą inne niż zazwyczaj, zadbamy jednak o szczególny klimat w mieście. W poniedziałek rozpoczął się montaż pierwszych iluminacji, dziś na Starym Rynku stanęło świąteczne drzewko. 17 metrowy świerk, podobnie jak w zeszłym roku, przyjechał do nas z Borów Tucholskich. W najbliższych dniach będzie strojony, by 6 grudnia rozbłysnąć świątecznych blaskiem.

W najbliższych dniach na Starym Rynku pojawi się szopka, do której figury wykonali uczniowie bydgoskiego Liceum Plastycznego. Strojenie miasta zakończymy z końcem listopada. Świąteczne iluminacje będą cieszyć oko bydgoszczan do końca stycznia. Przy choince ustawimy m.in. iluminowane dekoracje w formie zabytkowego samochodu, prezentów, fotela i kominka.W akcję dekorowania miasta zaangażowali się również bydgoscy restauratorzy, właściciele kawiarni, sklepów i innych lokali w centrum miasta - kolejny rok z rzędu postanowili zadbać o świąteczny klimat w centrum miasta. Żywe drzewka staną m.in. przy witrynach na Starym Rynku, ul. Mostowej, Niedźwiedzia, Batorego, Długiej oraz innych ulicach.